neděle 1. října 2017

Povídačka rozbalovačka #97

Ahooj! :)
Všechny Vás zase po nějaké té době vítám u nové Povídačky rozbalovačky.
Jak jsem psala na FB, měla jsem teď skoro dvou měsíční pauzu, během které jsem naprosto vypla sociální sítě, kontakty s nakladateli, ale i se čtením. Za prázdniny jsem přečetla asi tři knihy a do starých kolejí najíždím až teď a upřímně ani nevím, jestli nemám zajet koleje nové.
Důvodem bylo a možná i je to, že na mě toho bylo moc. Potřebovala jsem vypnout a po dvou letech jsem si chtěla přečíst knihu bez toho, aniž by někdo z ní znal moje dojmy a pocity. Jak asi víte, moje "recenze" nejsou recenze, ale opravdu KNIHODOJMY  a když si představím, že tyto dojmy, které kolikrát vychází z mého života si může přečíst kdokoliv, je to poměrně nepříjemná záležitost.
Každopádně po dlouhém uvažování jsem se rozhodla na knižní scénu vrátit, ale absolutně netuším co a jak bude.


Dnešním hlavním tématem je ale kráska,která se skrývá v balíčku, který mi poslal Baronet.
Na tuto knihu jsem se těšila od doby, co jsem ji zahlédla v edičáku. Už odmalička jsem se zajímala o psychologii (což jde i na mém blogu vidět) a čím jsem starší, tím víc mě to baví. Díky škole zavítám do "odborné" psychologie a následovat bude i sociologie, fylozofie, apod..,  Naše myšlenky, chování, činy a celou duši člověka zkoumáme každou sekundu našeho života, ale nikdy nebudeme znát 100%  a to mě na tom fascinuje asi ze všeho úplně nejvíc- to, že o sobě víme všechno a zároveň nic.
A od této novinky očekávám, že mě zavede do temných vod rodinné lásky, nenávisti, vražd a do hlavy šílené sestry hlavní hrdinky.


Nejedná se o žádnou jinou než knihu Ta druhá.
Už jen název člověka donutí si přečíst anotaci a anotace? Ta člověka donutí si knihu pořídit, protože téma, které má kniha řešit je naprosto....
Dvě sestry. Jedna utíká, druhá ji doslova loví. Jedna se snaží zapomenout, druhá vzpomenout. Která je ale ta první a která ta druhá?
Pokud mě znáte, tak víte, že o knihách si před přečtením moc nezjišťuji, protože se tím často dozvíte více, než byste chtěli.
Do této knihy už jsem nakoukla (cca 20 stran) a vypadá to opravdu zajímavě.
Ano máme tady klišé v podobě "nechtěného" návratu za rodinou, která hlavní hrdinku zavrhla, avšak jejím tajným přáním je opětovaná rodinná láska, ale pevně věřím, že až nás autorka dostane do prostředí, kde nebude mít žádné zábrany, využije toho.

Když už jsme u paní autorky, tak Michelle Adams je  mladá britská slečna/žena, která miluje čtení, psaní, Řecko a běžecké maratony, na které pilně trénuje.
Kniha Ta druhá je její prvotina, která v originálu vyšla v roce 2005. Autorka pracovala jako fyzioložka, ale nyní žije na Kypru poblíž svého milovaného Řecka.


Po přečtení ohlasů ze mě trochu opadla radost. Ty jsou totiž rozporuplné, avšak převažuje hodnocení průměrně až podprůměrné (často i kvůli prý špatnému překladu), tak jsem zvědavá, jak na mě kniha zapůsobí.
Možná by nebylo špatně, kdybych trochu slevila s nároky, ale víte co?
Budu očekávat pořádné psycho a snad mě to nezklame 😄

Co Vy a tato kniha? Četl už někdo tuto novinku? Rozhodně mi dejte vědět :)

Za poskytnutí recenzního výtisku mockrát děkuji nakladatelství Baronet :)
Knihu koupíte zde :)

16 komentářů:

 1. Kniha vypadá moc dobře, tak ať se líbí! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky přeji aby se ti kniha líbila, budu zvědavá na recenzi :-)

  OdpovědětVymazat
 3. cetla jsem... tak jsem zvedava na tvuj nazor :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se líbilo/nelíbilo? Těším se, ale abych se přiznala, po přečtení ohlasů začínám být rozpačitá :/

   Vymazat
  2. Nečekej žádný horor, scény strachu a podobně. Spíš trochu psychologie a tak...

   Vymazat
  3. Tak to jsem zvědavá, psychologii očekávám už od počátku :)

   Vymazat
 4. Pěkná knížka, přeji, ať se líbí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Kniha vypadá zajímavě. Užij si čtení a budu se těšit na recenzi. :))

  OdpovědětVymazat
 6. Tuto knihu jsem nečetla, ale už jsem ji někde zahlédla :) Jsem zvědavá na tvé knihodojmy :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! Co nejdříve odpovím! ♥