neděle 14. května 2017

Snaha o reálnost má své hranice| Co číst#2

Ahooj! 
Všechny Vás zase po nějaké té době vítám u článku z rubriky #COČÍST.
Nezapomněla jsem na ni, jen bohužel bylo tolik článků a málo času.
Dnes si tu probereme knihu, kterou jsem četla už loňské léto (tomu se říká pořádný skluz) a pokud mě sledujete na soc. sítích, víte, že kámoškami jsem se fakt nestaly.
Jedná se o knihu z nakladatelství Fragment, která slibovala YA příběh tak trochu jinak.Krabáci slibují příběh teenegerů, kteří-když to řeknu s dovolením na plnou hubu- se chtějí s někým vyspat jen pro to, že jsou poslední z jejich party, kteří tuto "věc" nemají za sebou.
Říkala jsem si, hmm.., tak třeba to autoři podají zábavným způsobem. Bude mě to bavit, možná mi to dá nějaká moudra a ono nic. 
Jediné, čeho jsem se dočkala byl sice příběh mladých lidí, ale autoři se snažili knihu udělat až tak "reálnou" a trapnou, až toho bylo moc.
Nevím, zda to je mnou, ale na mě to prostě přišlo až moc. Musím ale přiznat, že při čtení jsem se trapně za hrdiny opravdu cítila... :D


Rozhodně to je něco jiného než klasická YA, ale že by se mi to extra líbilo, to už říci nemohu.
Co si pamatuji, tak to bylo docela čtivé. Bohužel jsem si asi s tímto příběhem moc nesedla.
Pokud tedy máte chuť na knihu plnou trapáren, pusťte se do ní, ale že bych toto označila jako příběh života, to opravdu ne.
Já tedy hodnotím jako podprůměr a kniha už je dáááávno u jiného majitele.

Krabáky mají na svědomí hned dva autoři. Muž- Tom Ellen a žena- Lucy Ivison.
To jsem brala jako plus- přeci jen je lepší, když mužský pohled píše muž a ženský žena, ale při čtení už jsem to jako plus moc nepociťovala....
Každopádně oba dva jsou angličané a již dlouhodobí přátelé. Tom je novinář a Lucy je knihovnice, která zároveň píše i svůj časopis.
Krabáci je jedna z jejich dvou knih a v roce 2017, konkrétně 3. srpna, by jim měla vyjít další a to s názvem Freshers.Četli jste Krabáky?
Jaký je Váš názor?

Mějte se krásně! :)

seabook04@gmail.com

4 komentáře:

 1. O knížce jsem slyšela a může být zajímavá, ale nejsem si jistá, jestli by ta trapná lovestory byla můj šálek kávy :) Ale zkusím se po ní mrknout v knihovně :)

  OdpovědětVymazat
 2. No, ještěže Krabáky v plánu nemám. :D Tuším, že bych z toho byla zklamaná, podobně jako tomu bylo u Danteho holky. Ty knihy se asi nedají srovnávat, ale čekala jsem od toho jinou story.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Danteho holku se chystám (C. Cole díky Nocte totálně miluju), tak jsem zvědavá :)

   Vymazat

Děkuji za komentář! Co nejdříve odpovím! ♥